Nová kolekce Paperblanks Sacred Tibetan Textiles

Datum: 27.04.2018
  | 
Kategorie: Aktuality
Umělecké, náboženské a kulturní tradice se spojují v ručních tkaninách kolekce Sacred Tibetan Textiles.

Ručně tkaná roucha a oltářní plátna

Umělecké, náboženské a kulturní tradice se spojují v ručních tkaninách kolekce Sacred Tibetan Textiles. Po celá staletí praktikovaly muslimské rodiny ve Varanasi v Indii umění ruční práce s hedvábím a vytvářely plátna a roucha pro posvátné rituály. Město leží pouhých dvanáct kilometrů od buddhistického poustního místa Sarnath, kde Budha poprvé vyložil svá kázání. Proto se tato oblast stala místem islámských, buddhistických a dokonce i ihnduistických praktik.

Ve vesnici Varanasi praktikuje rodina Kasim tuto meditativní tradici po celé generace, čímž předává své poznání a úctu svých předků svým potomkům. Tkaniny reprodukované na vazbách zápisníků Paperblanks kolekce Sacred Tibetan Textiles pocházejí přímo od Kasim Silk Emporium a jsou autentickým vyjádřením jejich kulturního dědictví. V těchto modelech, vytvořených pro buddhistické kláštery a dalajlámu, tkalci vylíčili cestu k osvícení, a to jak v osmi příznivých symbolech buddhismu reprezentovaných vzorem, tak jasem vybraných barev.

Vyjádřením víry a duchovnosti jsou tyto brokátové tkaniny ceněny pro svojí krásu i vysoký symbolismus. Péče, která je věnována každému jednotlivému stehu, je vizuálním příkladem toho, jak tkadlec dodržuje posvátný rituál. Kolekcí Sacred Tibetan Textiles vzdáváme hold bohatému dědictví indické ruční práce a řemeslníkům, kteří dodnes v této oddané práci pokračují.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech