Nové zápisníky v kolekci Embellished Manuscript

Datum: 24.05.2018
  | 
Kategorie: Aktuality
Nově nabízíme zápisníky z kolekce Embellished Manuscript L. M. Montgomery, Anne of Green Gables a Lewis Carroll, Alice in Wonderland.

L. M. Montgomery, Anne of Green Gables

Kniha Lucy Maud Montgomeryové Anna ze Zeleného domu (Anne of Green Gables) byla publikována v roce 1908 a stala se ikonou kanadské literatury a majákem pro děti po celém světě. Nemůžeme vymyslet lepší způsob, jak oslavit kanadské ženské spisovatelky, než vytvořit zápisník s ručně psanou stránkou z jednoho z nejpopulárnějších dětských románů, které kdy byly napsány.

Lewis Carroll, Alice in Wonderland

Od doby, kdy byla poprvé publikována v roce 1865, okouzlila kniha Alenčina dobrodružství z říše divů (Alice's Adventures in Wonderland) publikum všem věkových kategorií. Kniha zastupuje nezapomenutelné obsazení excentrických postav. Aliciny zážitky a autorovo úžasné použití anglického jazyka nadále stojí na vrcholu literární tvorby.

Charles Lutwidge Dodgson (1832 - 1898) je skutečné jméno muže známého jako Lewis Carroll. Je považován za předního autora "nesmyslné literatury", což je žánr definovaný svojí subverzí jazykových konvencí a logiky. Navzdory jeho úspěchu jako literárního autora po většinu svého života působil jako přednášející matematiky na Oxfordské univerzitě a zůstával také nadšeným fotografem.

Stránka rukopisu, která byla použita k vytvoření této vazby zápisníku Paperblanks, pochází z jedinečné knihy, kterou Carroll napsal a ilustroval vlastní rukou. Inspirován třemi dětmi svého přítele Henry Liddella, včetně dívky jménem Alice, Carrol vytvořil rozmarný příběh po letní výletní plavbě s rodinou. Nakonec si jej zapsal, doplnil vlastními kresbami a představil Alici. Samozřejmě byl chytrý člověk a nevěřil svým vlastním schopnostem ilustrátora, a proto najal a úzce spolupracoval s profesionálním umělcem Johnem Tennielem, který knihu připravil pro tisk. Byl to také jeho nápad, že pro obálku knihy bude jasně červená barva "možná ne nejlepší, ale nejatraktivnější pro dětské oči". Proto společnost Paperblans doplnila Carrolův rukopis a ilustrace červeným pozadím.

Je nám potěšením nabídnout edici Lewis Carroll, Alice in Wonderland jako vzpomínku na autora příběhu a kouzelný svět, který vytvoři.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech