Paperblanks podzim 2020

Datum: 14.10.2020
  | 
Kategorie: Aktuality
Přinášíme novinky od výrobce zápisníků Paperblanks pro podzim tohoto roku.

Celebrating Charlie Chaplin

Sir Charles Spencer Chaplin (1889 - 1977) byl anglický herec, filmař a skladatel, který se stal mezinárodní ikonou. Chaplinova kariéra trvala více než 75 let, od jeho raných dob po hudebních sálech, přes jeho vzestup a pád ve 20. a 50. letech, až po jeho emocionální návrat v pozdějším životě.

Je nám ctí oslavit Charlieho Chaplina touto speciální edicí a děkujeme společnosti Bubbles Incorporated za poskytnutí ručně psané stránky: Charlie Chaplin™ © Bubbles Incorporated SA 2019.

De Sideribus Tractatus

Objevte s touto zajímavou vazbou zápisníků kolekce De sideribus tractatus starověké římské legendy o souhvězdích. Tento fascinující design reprodukuje obrázky ze stejnojmenné knihy z 15. století, rukopisné kopie pojednávající o astronomii. Ta je v současnosti součástí Spencerovy sbírky Veřejné knihovny v New Yorku.

Původní De astronomia byla podle nejčastějších předpokladů sestavena koncem 1. stolení př. n. l. Juliem Hyginem, osvobozencem Augusta Caesara a hlavním knihovníkem tehdy nedávno založené Palatinské knihovny v Římě. Originál je již dlouho ztracen, ale v průběhu staletí byly vytvořeny jeho rukopisné kopie, které zachovávají Hyginova slova a úvahy.

Cervantes, Letter to the King

Miguel de Cervantes y Saavedra (1547 - 1616) je obecně považován za největšího spisovatele ve španělském jazyce a je obdivován jako jeden z nejvýznamnějších světových romanopisců. Jeho nejznámější román Don Quijote byl přeložen do více než 140 jazyků a dialektů, což z něj činí po Bibli nejpřeloženější knihou na světě.

Klasika západní literatury Don Quijote je považována za první moderní román a pro mnohé platí za největší beletristické dílo, které kdy bylo napsáno. Cervantesův vliv byl pro obyvatele Španělska a španělsky hovořící lidi po celém světě tak velký, že samotný jazyk se často nazývá "la lengue de Cervantes". Mnoho - ne-li všechny - původních rukopisů bylo ztraceno, proto je nám ctí, že můžeme vzorek rukopisu z dopisu adresovanému samotnému králi sdílet na této vazbě z kolekce Embellished Manusripts.

Golden Pathway

Otevřete obálku tohoto zápisníku Golden Pathway a objevte nový svět možností! Díky německému vzoru knižní vazby z roku 1568 v sobě kolekce Golden Pathway nachází ozdobně vyryté dveře nebo magickou bránu.

Tato stylizovaná vazba kdysi obsahovala příručku Večeře Páně od Jeremiaha Schweiglinuma, která sloužila jako vodítko pro vedení Večeře Páně neboli přijímání. Byla vyrobena v tiskárně Berg & Neuber v německém Norimberku, obzvláště pozoruhodné díky své ženské ředitelce Katharině Gerlachinové, což bylo v tehdejší době velmi neobvyklé.

Hunt-Lenox Globe

Jedním z největších pokladů ve sbírce Veřejné knihovny v New Yorku je dutý měděný glóbus o průměru pouhých 112 mm. Tento pozoruhodný model zeměkoule pochází z doby kolem roku 1510 a silně se podobá glóbusu Jagellonicus umístěnému v muzeu Collegium Maius v Krakově. Co činí Hunt-Lenoxův glóbus jedinečným je to, že se jedná o jeden ze dvou známých příkladů historické mapy používajících frázi "HC SVNT DRACONES" ("zde jsou draci").

Dnes je glóbus součástí úseku vzácných knih a Polonského výstavě pokladů newyorské Veřejné knihovny.

Jack Kerouac

Americký romanopisec a básník Jack Kerouac (1922 - 1969) vyniknul jako preeminentní hlas Beat Generation, literární obrazoborec, který odhalil realitu politiky a kultury v poválečné Americe. S metodou psaní, která byla silně ovlivněna dobovým výbuchem jazzové hudby, se stala jeho "spontánní próza" novou érou populárního psaní.

Písmo na zadní vazbě této kolekce pochází z jednoho takového poznámkového bloku, který byl napsán v roce 1950. V příspěvku Kerouac píše o tom, že se nevidí jako spisovatel, ale jako "aranžér", který se zaměřuje především na vnitřní hudbu, takt a rytmus, který existuje uvnitř nás všech.

Hummingbirds & Flutterbyes

Umění od Laurel Burch (1945 - 2007) má obzvláště povznášející, radostnou a laskavou náladu. Designy z barevné kolekce Laurel Burch vás přenesou do světa fantazie, oslavujícího úžasná zvířata, květiny i ženství.

Vazba Hummingbirds & Flutterbyes je inspirovaná jedním z oblibených Laureliných motivů - motýly. Návrh obsahující tančící motýly a kolibříky v sobě odráží povznášející báseň od Laurel, ve které nás všechny vyzývá, abychom "předstírali, že máme motýlí křídla, a použili je".

Jungle Song

Umění od Laurel Burch (1945 - 2007) má obzvláště povznášející, radostnou a laskavou náladu. Designy z barevné kolekce Laurel Burch vás přenesou do světa fantazie, oslavujícího úžasná zvířata, květiny i ženství.

V tomto designu Jungle Song byly japonským řemeslníkem původní postavy, listy a další detaily Laurel Burch upraveny tak, aby vytvořily novou akvarelovou malbu. Tato kresba tak byla přizpůsobena pro sítotitsk. Opakované vzory z Laureliných původních děl, včetně rámečků, pozadí a zvířat, byly vybrány tak, aby vytvořily zcela nový, jedinečný obraz ve stylu Laurel Burch.

Virginia Woolf’s Notebooks

Modernistická a feministická průkopnice Virginie Woolfová (1882 - 1941) vytvořila novou sféru pro umělce, zejména spisovatelky. Psala citlivě a s nadhledem o zmatku, tajemství a nejistotě každodenního života. Součástí její inovace bylo odmínutí tradičních zápletek ve prospěch zkoumání vnitřního života jejích postav. Její vyprávění o proudu vědomí přinesla ostré a prchavé pohledy na pravdy genderových vztahů, psychologii a síly poetické perspektivy.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech