Nové kolekce Paperblanks

Datum: 09.10.2018
  | 
Kategorie: Aktuality
Seznamte se s novými kolekcemi zápisníků Paperblanks, které vás okouzlí svojí originalitou a dokonalým provedením.

Early Cartography

Objevte kouzlo rané kartografie

Na vazbě zápisníku Wester Hemisphere můžete vidět svět očima Willema Blaeua, tvůrce map ze 17. století, který nastavil standard pro mapové grafírování, papír a kvalitu barev. Původní barevná měděná mapa je jednou z nejvyhledávanějších map ze Zlatého věku Holandské kartografie a je skvělou ukázkou Blaeových zeměpisných znalostí.

Jako součást 25. výročí obnovila společnost Paperblanks dva ze svých nejranějších návrhů vazeb - Wester Hemisphere a Celestial Planisphere. První vazba byla představena v roce 1994 jako součást původní kolekce Early Cartography, která obsahovala reprodukci čtyř velkolepých map vytvořených v Holandském zlatém věku, období dominance Holandska v námořnictví, obchodu, vedě, vojenství a umění.

S tímto novým vydáním kolekce Early Cartography přináší zápisníky Paperblanks zpět do záře reflektorů dovednosti a představy holandských kartografů ze 17. století. Nadchne fanoušky starožitných map, kartografie, cestování a dobrodružství.

Merrymakers

Umění Tima Bowerse

Okouzlující dětský knižní umělec, Tim Bowers, se považuje za vypravěče. A skutečně, zápisníky z kolekce Merrymakers, založené na sérii Timových maleb, vás zvou k hledání chvilek určených k tomu si sednout a zjistit, co se v příběhu stane dál. Se svými zamilovanými postavami a jejich nevinnými taškařicemi vytváří atmosféru laskavosti a harmonie pro každého - mladého i starého.

Tim Bowers se narodil v Troy, Ohio a vystudoval vysokou školu na Columbus College of Arts and Design, kde se připravil na kariéru profesionálního ilustrátora. Po produkci propagačních snímků pro komerční ilustrační studio vstoupil do Hallmark Cards a pomohl založit populární řadu humorných karet Shoebox.

Jeho záliba pro komické obrazy zvířecích postav nakonec získala pozornost vydavatelů dětské literatury. Od vydání první knihy s jeho ilustracemi v roce 1986 Tim spolupracoval na několika desítkách knih, z nichž mnohé získaly ocenění, včetně dvou titulů, které vytvořily seznam Bestsellerů New York Times. Nedávnost začal pracovat na žánru miniaturního malířství, pro který namalovat malé stylizované portréty zvířat.

Podle samotného umělce je nejzajímavější zachycení dětských příběhů v živých barevných obrázcích, proto rád experimentuje s kombinací nápaditých ideí a realistických detailů. Když se rozhodne pro ilustraci příběhu, začne načrtnutím postav, procesu, který popisuje jako odhalení správného herce pro zamýšlenou roli. Pro Tima znamená každý dokončený projekt pozitivní poselství či inspiraci sdílenou s mladým divákem.

Hravé a sladké příběhy Time Bowerse Merrymakers ilustrují jednu z nejlepších věcí na dětství - časy, kdy člověk může zapomenout na všechno, když se zaplete do písně či hry. Okouzlující postavy představené na vazbách kolekce Merrymakers připomínají časy strávené s dobrými příteli. A poselství, které chceme vyslat s kolekcí Paperblanks Merrymakers, je, že celovečerní hra není omezena věkem - proto jděte s začněte se bavit!

River Cascade

Alpské umění

Diáře, adresáře a zápisníky Paperblanks kolekce River Cascade jsou inspirovány originální vazbou vyrobenou v Basileji ve Švýcarsku. Jejími autory jsou slavní vydavatelé Johann Rudolph a Emanuel Thurneysen. Kniha publikovaná v roce 1729 se jmenuje Tossaniho Bible od Paula Tossana, Huguenotského ministra z Německa, který v roce 1617 vytvořil kontroverzní překlad Lutherovy Bible. Je stále možné ji najít v Německu jako součást rozsáhlé sbírky muzea Kunstpalast v Düsseldorfu.

Basilej je slavná nejen jako kulturní centrum, ale také díky svému umístění na břehu řeky Rýn. Tato skutečnost se stala inspirací pro vazby zápisníků kolekce River Cascade. V křiklavém říčním proudu můžeme vidět záblesky evoluce civilizace. Barva a vzor vazby Alluvium naznačují neúprosný pohyb vody nad skalou, který nám připomíná, že odolnost vůči změnám ve velkých i malých záležitostech musí ustoupit elegantnímu přijetí nevyhnutelnosti.

Still Life Burst

Květiny a ovoce v obraze

Vazba zápisníků Paperblanks kolekce Still Life Burst je založena na malbě zátiší Jana van Huysuma (1682 - 1749), která je všechno, jen ne statická. Namísto toho barvy a detaily vyzařují z obrazu a lákají diváka k tomu, aby se díval hlouběji. Van Huysum, mistr ve svém oboru, byl notorický tajnůstkář, který neumožnil nikomu ve své dílně, aby jej při vytváření a aplikaci barev pozoroval.

Holandská malba zátiší představuje na tomto obraze svojí vrcholnou formu. Vedle použití lehce zabalených květů, ovoce a vegetace umělec vyvolal také pikantní detaily, jako například hmyz či kapky rosy - každý tah štětcem byl plánovaný a účelný. Dnes je obraz vystaven v National Gelly of Art ve Washingtonu, USA.

Turquoise Chronicles

Tyrkysové vlny

Vazba zápisníků Paperblanks kolekce Turquoise Chronicles je založena na originální vazbě publikované Salelem Binderem v Paříži v roce 1514, v době, když se město stalo prosperujícím centrem vydavatelského obchodu. Reputace města byla druhá pouze díky Benátkám, které se staly kolébkou renesančního hnutí. Kniha s původním titulem Chroniques byla vytvořena v době, kdy se vyvíjely pouze menší formáty, snadnější k vázání. Tvrdé papíry nahrazené dřevěnými deskami a zlatými detaily rostly na popularitě.

Nyní je originální vazba součástí sbírky starožitných vazeb v British Library, i když je trochu odlišná od návrhu kolekce Turquoise Chronicles. Originál je nádherný, ale hnědý, proto společnost navrhla tyrkysové pozadí evokující šperk, které podtrhne bujné zlaté zdobení. Navíc přidali kovovou sponu a potištěné okraje, které zdůrazní zářivou nádheru původní vazby.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech