Nové speciální kolekce Paperblanks

Datum: 01.01.2019
  | 
Kategorie: Aktuality
Každý rok hledá společnost Paperblanks nová výročí, která stojí za to si připomenout a oslavit.

Každý rok stojí spousta kulturních milníků za oslavu. Společnost Paperblanks věnuje svojí kolekcí zápisníků Special Edition hold legendárním spisovatelům, umělcům a myslitelům a jejich výročí. Každé zvláštní vydání je pro danou příležitost pouze v omezeném množství. Tyto zápisníky nabízejí ideální způsob, jak připomenout některé z nejkreativnějších a nejvlivnějších osob na světě.

Klimtovo sté výročí, Portrét Adele

Portrét Adele Bloch-Bauer I (1907), mistrovské dílo Gustava Klimta reprodukované na tomto zápisníku z kolekce Special Editions, je příkladem vídeňského stylu Jugendstil. Obraz byl namalován v letech 1903 až 1907. Po zabavení díla nacisty ve čtyřicátých letech minulého století malba zůstala ve Vídni. Až na počátku 90. let se zjistilo, že obraz nebyl odkázán Vídeňské galerii Belveder a měl by být navrácen původním majitelům.

Malba inspirovala četné filmy, jako je Stealing Klimt (2007) a Dáma ve zlatém (2015). Obraz je nyní vystaven v Neue Galerie v New Yorku.

Klimtovo sté výročí, Polibek

Obraz Gustava Klimta Polibek (Milenci), vytvořený v letech 1907 - 1908, představuje vrchol jeho "zlaté fáze". Třpytivá paleta a složité vzory vytváří velké dílo tohoto období a lidé ze společnosti Paperblanks jsou nadšení, že je přenesli také do své Paperblanks kolekce, věnované připomenutím Klimtovy práce.

The Brontë Sisters

Na počest dvoustého výročí narození sester Brontëových vytvořila společnost Paperblanks tuto speciální kolekci, věnovanou Charlotte (nar. 1816), Emily (nar. 1818) a Anne (nar. 1820). Návrh vazby obsahuje stranu z deníku, datovanou 26. června 1837, která je důkazem bohatého imaginativního světa, který sestry společně vytvořily. Na stránce naleznete jejich úvahy o budoucnosti - která zahrnuje publikaci takových děl, jako je Jana Eyreová, Agnes Grayová či Na větrné hůrce. Společnost Paperblanks velmi děkuje Brontë Parsonage Museu za poskytnutí této stránky z deníku, díky čemuž mohla přinést zvědavou a tvůrčí náladu sester do své sbírky Special Editions.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech