Nové kolekce Paperblanks pro jaro 2021

Datum: 08.03.2021
  | 
Kategorie: Aktuality
Představujeme vám nové kolekce a výrobky Paperblanks z jarního katalogu pro rok 2021!

William Kilburn

Botanické umění irského ilustrátora Williama Kilburna zachycuje věčnou přitažlivost květinového designu. Kilburn (1745 - 1818) byl umělcem, který stvořil akvarely v životní velikosti, podílel se na knize o botanice Flora Londinensis od Williama Curtise z 18. století a také se stal předním designérem tiskáren kalika.

Jeho nejjemnější a nejznámější designy jsou ty, které používají motiv mořských řas a unikátní směs mořských sasanek, korálů a mechů. Ve skutečnosti byly jeho vzory tak žádoucí, že poté, co se stal partnerem v textilní továrně, měl Kilburn příležitost představit jeden takový vzor i samotné královně Charlotte.

Living with Yuko

Duch znovuzrození a rozkvětu je v tomto designu Holland Spring živý. Reprodukuje jasné a živé dílo současné japonsko-americké umělkyně Yuko Shimizu a přináší do kolekcí Paperblanks nádech rozmaru a vrtochů.

Tato ilustrace, původně vytvořená pro článek o nizozemském důchodovém systému na jaře 2012 pro časopis Plansponsor Europe, byla ručně vybrána paní Shimizu do její sbírky vyjímatelných výtisků z roku 2016 s názvem Living With: Yuko Shimizu. Právě při procházení této publikace jsme propadli jejímu jedinečnému umění.

Práce Yuko kombinuje její japonské dědictví se současnými odkazy, zejména komiksy a grafickým designem. U každého nového kousku, který vytvoří, začíná náčrtem, který poté zvětší na ideální konečnou velikost. Vše se poté volně přenese na akvarelový papír, který Yuko doplní inkoustem, naskenuje do svého počítače a digitálně vybarví. Její směs mezinárodních vlivů a rozmanitých médií přidává vrstvy do následných verzí každéhé díla, které se stává jedinečným.

Divine Comedy

Dante Alighieri skládal Božskou komedii po dobu 12 let a dokončil ji v roce 1320. Báseň rozdělil na tři části - Inferno, Purgatorio a Paradiso. Je to právě první zpěv z Inferna, který je na této vazbě reprodukován. Danteho vize posmrtného života nadále inspiruje spisovatele a umělce z celého světa.

Danteho Božská komedie (nebo Comedìa Divina) je v celém světě považována nejen za nejdůležitější báseň středověku, ale i za největší dílo italské literatury všech dob. Velká chvála, ale když se vezme v úvahu trvalý dopad, která tato narativní báseň ze 14. století měla na umění a kulturu, je těžké jí upřít také čest.

The Queen's Binding

V pozoruhodném filigránském designu kolekce The Queen's Binding se znovu připomíná sláva a grácie šlechty. Původní vazbu vytvořili tehdejší královští vazaři A, kteří zaznamenali jedno z nejplodnějších období vázání knih, a to na knihu The Government of the Tongue od Richarda Allestree. Vyváženost otevřeného prostoru a složitých prvků, jako je nádherný rám a harmonické malé hvězdy, z této vazby činí zářící klenost anglické knižní vazby ze 17. století.

Královnini vazaři (The Queen's Binder) bylo pojmenování G. D. Hobsona pro malou skupinu anglických knihařů během "zlatého věku anglického knižního vazařství". Byli známí upřednostněním tečkovací techniky pro obrysy, narozdíl od tehdy používanějších květinových spirál. Moderní výzkum naznačuje, že "Queen's Binder" byly ve skutečnosti čtyři odlišné obchody a označení "A" mohlo odkazovat na více řemeslníků.

Brocated Paper

Kolekce Brocaded Paper oslavuje vybranou sadu vzorků starožitného papíru shromážděných a umístěných v Německu. Tento design Bavarian Wild Flower představuje barevný květinový motiv, archetyp dekorativního umění z bavorského regionu z konce 17. století.

S vazbou Bavarian Wild Flower poukazujeme na nedoceněné umění tvorby dekorativních papírů. Po celá staletí byly hlavními materiály kůže a textil. To se změnilo na konci 17. století, protože přinesl průkopnický bavorský výrobce papíru do dekorativního umění nové úžasné dokončovací metody. Tento návrh představuje obzvlášť oslnivý příklad umělecké formy, představující řadu technik, které používali mistři papíru.

Společnost Paperblanks obnovila tuto kolekci v novém formátů pružných desek Flexis.

Mila Marquis Collection

Připravte se na okouzlení. Všem, kteří věří v existenci magie, představujeme kolekci zápisníků Paperblanks s názvem Mila Marquis Collection.

Éterické, radostné obrazy Mily Marquis pro duši představují malé blažené exploze. Její umění kombinuje jiskřivé emoce a nestydatě sladké vyobrazení víl, koloušků a květin, které přemlouvá i ty nejtěžší duše stoupat vzhůru. Umělkyně využívá různých médií, včetně voskovek, pastelek, tužek, kvašů a akrylátů, k vytvoření svých malých snů.

Společnost Paperblanks doplnila tuto okouzlující kolekci o nové designy Summer Butterflies, Spring Rainbow, Fall Foliage a Autumn Apples.

Laurel Burch, Mystical Horses

Každé umění znamená příležitost zažít náladu, emoce a pocity. Umění Laurel Burch (1945 - 2007) ma obzvláště povznášející, radostnou a pečující atmosféru. Designy z barevných kolekcí Laurel Burch vás přenesou na krásný let plný fantazie.

V tomto díle jsou zobrazeni jedni z Laureliných nejbližších přátel a nejoblibenějších objektů malování - pár koní. Maria, celoživotní Laurelina přítelkyně, se vydala domů na svahy nad ohromující modrou lagunou na odlehlém pobřetí v Mexiku, což se stalo nekonečnou tvůrčí inspirací.

Embellished Manuscripts

Každý rok přináší společnost Paperblank do své kolekce Embellished Manuscripts nové desingy inspirované díly největších myslitelů, spisovatelů a umělců všech dob.

Emily Dickinson, I Died for Beauty

Mezi nejlepšími básníky, které kdy Amerika vyprodukovala, žila Emily Diskinsonová (1830 - 1886) život v tiché, ale zároveň velmi vášnivé samotě. Dickinsonová, mistryně krátkých a lyrických básní, se zabývala smrtí a nesmrtelností, které pronikly do mnoha jejích největších děl.

Emily se narodila v prominentní rodině v Massachisetts, studovala na Amherst Academy a před návratem do rodinného domu krátce navštěvovala ženský seminář Mount Holyoke. Narozdíl od zbytku kladu Diskinsonů, kteří byli v komunitě velmi aktivní, strávila Emily většinu svého života v dobrovolné izolaci. Nikdy se nevydala ven, zdráhala se opustit svůj dům - a nakonec i svou ložnici - a většinu svých vztahů udržovala pouze písemnou korespondencí.

Tolstoy, Letter of Peace

Hrabě Lev Nikolajevič Tolstoj (1828 - 1910) se narodil v aristokratické ruské rodině a stal se jedním z největších spisovatelů všech dob. Tolstoj, který je patrně nejznámější realistickými fikcemi Válka a mír (1869) a Anna Karenina (1877), je však také často připomínán jako vlivný zastánce pacifismu. Jeho myšlenky na nenásilný odpor měly hluboký dopad na politické osobnosti 20. století, jako jsou Mahatma Gandhi a Martin Luther King Jr.

Jako mladý muž byl Tolstoj důstojníkem ruské armády - zkušenost, která hluboce formovala jeho světonázor. Tyto válečné událnosti hodně informovaly o jeho psaní a nakonec vedly k tomu, že v 70. letech 19. století zažil morální krizi. Přesunut do akce začal pozorně sledovat doslovný výklad křesťanského učení, konkrétně Ježíšova kázání na hoře, a pochopil příkaz, aby se druhá tvář obrátila jako "přikázání neodporovat zlu silou". Rukopis zde reprodukovaný odráží jeho vroucí pacifismus. Jedná se o dopis, nedatovaný a psaný v ruštině, neznámému odpůrci svědomí, který odmítl vojenskou službu a žádal o Tolského radu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech